Milé ženy, péče o tělo vnímám jako důležitou součást dne. A tentokrát to myslím pěkně po povrchu – naši kůži.

Zavřete oči a dotýkejte se své kůže, jaká je? Je hebká, plná života a taková šťavnatá…?
Má kůže taková je a tento pocit miluji. Po sprše si natřu celé tělo – vědomě se dotýkám a hýčkám své tělo, dám si čas… už kurtizány věděly, že je třeba svou pokožku hýčkat a natírat kvalitními oleji.

Já si jeden takový vyrábím už pár let a nedám na něj dopustit. Jednak si do něj dám jen to, co chci a druhak je to takový malý osobní rituál se záměrem 🙂

Proto doporučuji udělat si na výrobu čas, pustit oblíbenou hudbu, vyrábět s radostí, cítit se krásně a klidně si tam vložit záměr – třeba pro hebkou a šťavnatou kůži 🙂
To, že se vložená energie a láska do výroby znásobí v účinku výrobku, věděly už naše babičky.

A pokud se nechcete pustit do výroby, tak doporučuji si koupit přírodní olej a alespoň 21 dní se po každé koupeli vědomě natírejte, pěkně pomalu, vnímejte své tělo… – obzvláště prsa, taková masáž prsou je hmm, ovšem na toto téma někdy jindy…
Jak vám po těch 21 dnech je?… jaká je vaše kůže?… jak vnímáte své tělo?… Jsem si jistá, že budete pokračovat

Váháte, zda si vyrobit doma a možná si říkáte, že výroba bude složitá? Opak je pravdou mé milé. Výroba je jen na dvě části. V první z nich si vyrobíme macerát a ve druhé smícháme oleje.

Výroba macerátu:

  • Do sklenice (já použila zavařovací sklenici se šroubovacím víkem) dejme čerstvé květy měsíčku lékařského, kterým sklenici naplníme. Měsíček lékařský volím proto, že je výborný pro použití v tělovém (i pleťovém) oleji a jak název sám napovídá, tak krásně hojí.
  • Poté sklenici zalijeme olejem až po víčko – ať jsou květy ponořené v oleji. Vybírám vždy jen olivový nebo sezamový olej nebo mix obou. Tím, že to dáme na přímé slunce, tak jsou vhodné právě tyto dva oleje.
  • Sklenici uzavřeme, protřepeme a dáme na přímé slunce po dobu 6-8 týdnů. Je velmi důležité každý den sklenici promíchat, aby květy měsíčku klesaly a byly stále namočené v oleji (jinak na povrchu by mohly zplesnivět)
    za 6-8 týdnů, vybírám si úplněk nebo NOV, scedíme tak, že si do nádoby dáme síto, do něj plátno (kapesník, plenka, aj.) a vlijeme celý obsah sklenice. Necháme olej protéct a na závěr plátno opatrně vymačkáme. Doporučuji poslední vymáčknutí plátna udělat do jiné nádoby – tím, že je macerát ze živých květin, tak na závěrečné mačkání bude trochu vody.
  • Macerát máme tedy hotový a můžeme si z části vyrobit tělový olej a ze druhé balzám.

Výroba tělového oleje

  • Do vyrobeného macerátu dáme vzácné a éterické oleje, toť celé
  • Vzácných olejů dáme 5% z obsahu sklenice macerátu. Čili macerát z měsíčku lékařského o objemu 100ml, tak přidám 5ml vzácných olejů – toto jsem dělala na začátku, že jsem si počítala, odměřila množství a pak jsem do macerátu vlila. Ovšem teď to dělám od oka dle dózičky a jestli dám o kapku více se nikdy neprojevilo. Holt jsem si to ulehčila a funguje to.
  • A které vzácné oleje mám na mysli? Já si přidávám nejčastěji olej pupalkový, arganový, jojobový, šípkový
  • No a na závěr váš oblíbený éterický olej. Já si dávám levanduli, růže damašská nebo pomeranč
  • Hotovo!

TIP: když dáte do hezké sklenice a zavážete mašlí, tak je to krásný dárek.

Výroba balzámu na rty, tři kroky:

  1. Ve vodní lázni zahřejeme vyrobený macerát a přidáme do něj včelí vosk, díky kterému bude balzám tužší. Mícháme a jakmile se vosk rozehřeje (cca při 45 stupních), tak vypneme ideální poměr je 1/4 nebo 1/5 vosku a macerát. Čili 200ml macerátu, tak 1/4 je 50 ml vosku a když 1/5 tak 40 ml vosku. Ssobně dávám 50 ml vosku a vždy si vyzkouším jak je tuhý – na talířek dám trošku vosku a uvidím jak moc mi během chvilky ztuhne. Pokud je moc tekutý, tak si přidám vosk. Je to o zkoušení a holt si příští várku případně uděláte jinak. Já třeba měla poprvé balzám více tužší, ovšem ničemu to nevadilo. Lepší tužší než aby tekl. Vosk kupuju na www.ekokoza.cz.
  2. Nyní přidáme oleje (důležité je s oleji již nezahřívat), aby byl balzám měkký. Já si přidávám nejčastěji olej pupalkový, arganový, jojobový, šípkový = stejné oleje jako u tělového oleje. Množství oleje dávám 5% z celkého macerátu s voskem. Můžete opět odměřit nebo od oka
  3. Na závěr přidám pár kapek éterických olejů. Chutná mi nejvíce pomeranč, který je sladší.

Závěrem doporučuji použít přírodní oleje, ideálně v BIO kvalitě… přeci jen tam nechceme parabeny a další toxiny. Přes kůži nám jde vše do těla, obzvláště, když si natíráme celé tělo a to si pojďme říci, že je velká plocha.

Nejčastěji si objednávám oleje u Nobilis Tilia a Oshadhi. Počáteční náklad BIO kvality je vyšší, ovšem oleje máte pak na dlouho, protože dáváme do macerátů jen 5% z dozičky a pár kapek éterických olejů. 

Takový malý tip na závěr: zkuste si najít svůj éterický olej, který vám voní – co vám voní, to vaše tělo miluje a mi ho chceme hýčkat, že?

Voňavé dny mé milé!

Jana

Jana, těší mě!

Jsem průvodkyní rituály a ženských kruhů. Jsem ženou, která vstoupila do své plné ženské síly, autentičnosti, hravosti a jsem ponořena do tajů sexuality a ženské energie. Jsem máma, milovnice života, jógy, transformačního seberozvoje a dobré kávy.

Kategorie

Zajímá tě víc?

Další články na blogu

Jsem duhovou mámou

Pro mé milované brněnské jógové studio Jógamatka jsem napsala článek na téma „Duhová máma“. Takto jsou označovány ženy, které přišly o miminko. Duše těchto nenarozených dětí, se poté často zdržují v blízkosti ženy a ochraňují ji. Jsem čtyřnásobnou duhovou mámou…...

číst více

Jak jsem našla své životní poslání?

Více než deset let jsem věděla, že mé poslání má hloubku, že mé dětství mělo svůj důvod a souvisí s prací se ženami… jen jsem pořád nevěděla jak to vše propojit a co vlastně konkrétně dělat… V srpnu 2022 jsem byla poprvé na Healing festivalu a to byl v mém životě...

číst více